Úvod BlogAké sú výhody domov postavených z dreva

Aké sú výhody domov postavených z dreva

06. 02. 2018

 

Ak zvažujete kúpu, či stavbu domu, potom použité stavebné materiály sú jedným zo základných kritérií pri výbere. To, z čoho je dom postavený určuje jeho vlastnosti, i náročnosť údržby. Ekodomy z dielne THE CONCEPT HOME sú postavené z vysokokvalitného dreva. O drevostavbách koluje mnoho mýtov a legiend. Menej sa však hovorí o ich výhodách. Toto sú tie hlavné...

Energetická efektivita

Drevo je má výborné termo izolačné vlastnosti. V zime chráni pred chladom, v lete pred prehriatím. V porovnaní s kameňom alebo tehlou tak znamená použitie dreva úsporu pri vykurovaní aj chladení. 

Ekonomická nenáročnosť

Vďaka konštrukcii a osvedčeným postupom je výstavba drevodomov rýchla a ekonomicky efektívna. V porovnaní s najrozšírenejšou metódou výstavby je príprava drevodomov rýchlejšia aj o desiatky percent.

Variabilita

Vnútorná variabilita priestoru je pri drevených stavbách úžasná. Hoci dnes i u klasických stavieb doba pokročila a vnútorné priečky viete posúvať do ľubovôle, pri drevených stavbách to obvykle viete vyriešiť ešte o niečo jednoduchšie a s menšími nákladmi.

Ekologicky prívetivé

Hoci by sa mohlo na prvý pohľad zdať, že drevené domy sú ekologickou záťažou, opak je pravdou. Sú k prírode oveľa ohľaduplnejšie, ako kamenná, či betónová výstavba. Šetrnosť získavania dreva a  nenáročnosť jeho spracovania a prípravy robia z drevených stavieb ekologicky veľmi priateľské bývanie.

Zdravé bývanie

Použitie prírodných materiálov má pochopiteľne priamy dopad aj na kvalitu bývania a prevádzky. Žiť v čistom prostredí a bez zbytočných chemikálií a dodatočných procesov je niečo, čo vaše zdravie skutočne ocení.

 

Ďalšie inšpirácie pre bývanie nájdete pravidelne priamo na našom Facebooku a Instagrame. Pridajte sa k našim fanúšikom, sledujte nás a žiadna novinka ani tip vám neunikne.