Úvod BlogInšpirácia: Luxusný interiér, v ktorom hrá hlavnú úlohu drevo

Inšpirácia: Luxusný interiér, v ktorom hrá hlavnú úlohu drevo

01. 08. 2018

Ak si pri predstave dreveného interiéru predstavíte klasický zrub, či drevenú chalúpku našich praprapraprameterí, ste na míle ďaleko od toho, ako luxusne a moderne môže vyzerať interiér v ktorom hrá drevo prvé husle. Dôkazom je luxusný apartmán z dielne jedného mexického dizajnérskeho štúdia.

Drevo je tu naozaj dominantné. Je použité nielen na nábytku a chytrých doplnkoch, ako sú schodíky do vane v kúpeľni či vstavaná chladnička na víno, ale aj na veľkých plochách – stenách a strope.

mexico 03

Efektný drevený strop poskladaný z malých doštičiek tvorí jeden z dominantných prvkov celého konceptu. Spája priestory a plynule nadväzuje aj na obloženie stien, vytvorené rovnakým systémom.

Mimoriadne efektné sú tiež obrovské masívne drevené panely, ktoré oddeľujú niektoré časti priestorov.

mexico 06

Plynulý prechod z dreva do ultra moderných materiálov ako je chróm, či plast dokazujú, že kombinovania viacerých materiálov sa netreba báť, pokiaľ ho robíte s vkusom.

Ako sa vám páči retro štýl? Dokážete si podobné bývanie predstaviť aj pre vás? Ďalšie inšpirácie pre bývanie nájdete pravidelne priamo na našom Facebooku a Instagrame. Pridajte sa k našim fanúšikom, sledujte nás a žiadna novinka ani tip vám neunikne.

Zdroj: Contemporist.com